سفر خارجي ارزان

سرعت در عصر جديد حرف اول را ميزند

سفر خارجي ارزان

۲ بازديد

بسياري از افراد ممكن است هنگامي كه نام تايلد را مي‌شنوند به ياد تفريح هاي ساحلي آن در شهرهاي معروف چون پوكت و پاتايا و شهرهاي نظير آن مي‌افتند

اما نبايد فراموش كرد كه زيبايي‌هاي تايلند تنها به بخش ساحلي آن و شهرهاي سرشناس آن چون بانكوك و پاتايا و ... ختم نمي‌شود.

تايلند شمالي يكي از ارزان ترين مقاصد سفر براي افراديست كه قصد دارند سفر مقرون به صرفه داشته باشند

هزينه هاي بخش شمالي تايلند چه تفاوتي با بخش جنوبي دارد

اين كشور نه تنها در بخش شمالي خود تفريحات كوهستاني و آب و هوايي بينظير دارد بلكه از طرفي ديگر هزينه‌هاي كم‌ تري نسبت به بخش جنوبي كشور دارد

در حقيقت از آن جا كه اين بخش از كشور توريستي نمي باشد طبيعتا هزينه سفر به اين بخش نيز اقتصادي تر خواهد بود.

از طرف ديگر هزينه حمل و نقل و غذا نيز نسبت به بخش جنوبي بسيار مقرون به صرفه تر است.

بهترين مكان ‌هايي كه در تايلند شمالي مي‌توان از آن بازديد كرد

چيانگ ماي Chiang Mai

چيانگ ماي شهري باستاني است  كه در ارتفاع 40 كيلومتري از كوه هاي شمالي تايلند و با مجموعه‌اي از معماري‌ها و فعاليت‌هاي غني تاريخي واقع شده

اين شهر قدمتي 700 ساله دارد و از زيباترين شهرهاي تايلند شمالي به شمار مي‌رود

خريد بليط هواپيما تايلند و سفر به چيانگ ماي يكي از بهترين انتخاب ها در ميان شهرهاي تايلند است و براي كساني كه به دنبال شهري با فضايي آرام و سنتي تر از شهر شلوغ بانكوك هستند انتخابي مناسب است.

دوي اينتانون Doi Inthanon

 Doi Inthanon، با ارتفاع 2565 متر (8415 فوت) با فاصله كمي از شهر چيانگ ماي واقع شده و مرتفع‌ترين كوه تايلند است كه آب و هوايي بسيار بسيار متغير دارد به گونه اي كه در برخي مواقع از سال هوا بسيار عالي و در زمان هاي ديگر مانند زمستان اوايل صبح، كوه ها يخ مي بندند

اگر از كشور تايلند ديدن كرديد بهتر است كه حتما از اين كوه بالا برويد و طبيعت زيباي شهر را از بالاي آن ببينيد.

همچنين در پارك ملي Doi Inthanon  مينوان تعدادي از خيره كننده ترين آبشارهاي استان چيانگ ماي مانند آبشار واچيراتان و آبشارهاي خيره كننده مانند آبشار ماي يا را تماشا كرد.

ماي هونگ سون لوپ Mae Hong Son Loop

اگر شما به دنبال سفري آرام و به دور از هياهو سواحل جنوبي تايلند هستيد توصيه ما اين است كه به ماي هونگ سون لوپ سفر كنيد.

بازديد از اين مكان شما را به درون

 • روستاهاي آرام و زيبا
 • بازارهاي محبوب
 • معابد مقدس

و مناظر شگفت انگيز مي برد.

جاده هاي طولاني و پر پيچ و خم اين مكان در دل كوه هاي زيبا به يكي از منتخب ترين و بهترين انتخاب ها براي دوستداران سفرهاي جاده اي و عاشقان دوچره سواري است.

چيانگ راي Chiang Rai

چيانگ راي يكي ديگر از استان‌هاي ديدني در شمال تايلند است كه ممكن است به نظر يك شهر استاني معمولي به نظر برسد كه مكان ديدني خواصي ندارد، اما بايد گفت كه اين يك اشتباه كاملا نادرست است چراكه تنها اگر چند روز را در اين شهر سپري كنيد مي‌توانيد به جاذبه هاي بي نهايت آن دست يابيد

به عنوان مثال يكي از زيباي هاي اين شهر آن است كه، چيانگ راي خانه يكي از زيباترين  معابد در اين كشور است، معبد سفيد با كل ساختار آن كه همگي با مجسمه هاي بسيار زيبا و جزئيات خاص پوشيده شده است و همچنين حكاكي هايي كه همه از شيشه ساخته شده و به رنگ سفيد هستند جلوه اين معبد را برايتان چندين برابر مي‌كند.

از شگفتي هاي ديگر اين مكان همچنين مي‌توان

 • معبد آبي Blue Temple
 • Wat Huay Pla Kang
 • خانه مجسمه غول پيكر Guany Yi
 • مجسمه هاي رنگارنگ در Wat Saeng

را نام برد.

بهترين و ارزان ترين وسايل حمل و نقلي بين شهري در شمال تايلند

 سونگ تيو Songthaew

يكي از وسايل حمل و نقل در تايلند كه بين افراد بومي بسيار معروف و محبوب است و طرفداران زيادي دارد تاكسي ها و كاميون قرمز با نام سونگ تيو مي‌باشد اين تاكسي ها در ميان توريست ها شناخته شده نيستند و اگر قصد جابه جايي با اين ماشين ها را داشته باشيد مي توانيد با فرهنگ حمل و نقل بوميان منطقه آشنا شويد

اين تاكسي ها را ميتوان با قيمت حدودي 30  بات در طول سطح شهر يافت.

تاكسي

تاكسي ها در قسمت شمالي تايلند معمولا تنها در فرودگاه ها و يا هتل ها مشغول به كارند و عمدتا در سطح شهر تردد نمي كنند اگر قصد داشتيد از تاكسي براي تردد بين شهري خود استفاده كنيد بهتر است از هتل بخواهيد تا براي شما درخواست تاكسي نمايد

هزينه تاكسي در شهر بسته به مسافت شما چيزي در حدود 100 تا 200 بات مي باشد

اپليكيشن هاي تاكسي UBER و GRAB

اپليكيشن هاي حمل و نقل اين كشور نيز مانند ساير كشورها طرحي شده و حمل و نقل بين مسير را براي شما آسان مي نمايد.

اپليكيشن Grap  براي سفر به آسياي جنوب شرقي يك برنامه فوق العاده كاربردي است كه به شما اين امكان را مي دهد از بين گزينه هايي چون:

 • ماشين شخصي
 • تاكسي
 • سونگ تيو

هركدام كه مايل بوديد و هزينه مطلوب تري برايتان داشت انتخاب كنيد.

اتوبوس

انتخاب اتوبوس ميتواند هزينه هاي شما را تا حدود زيادي در سفر به اين كشور كاهش دهد چرا كه هزينه آن بسيار اندك و چيزي در حدود 15 تا 20 بات مي باشد.

توك توك Tuk Tuk

يك وسيله حمل و نقل بسيار معروف ديگر كه در شهرهاي شمالي استفاده مي شود و به خصوص در شهر چيانگ ماي طرفداران زيادي دارد توك توك است.

اين ماشين هاي رنگارنگ در سطح شهر رانندگي مي كنند و اكثر نيز مسافران محلي خود را دارند.

هزينه استفاده از توك توك ها براي مسير هاي كوتاه 60 بات و براي مسير هاي بلند 100 تا 150 بات است.

سملور (ريشكا تايلندي) Samlor

سملور در زبان تايلندي به معناي 3 چرخ است و عمدتا توسط گردشگراني استفاده مي شود كه قصد گشت و گذار در بافت قديمي شهر را دارند

برخلاف ريكشاها در شهرهاي بزرگ اروپايي، رانندگان سملور چيانگ ماي هيپسترهاي جوان نيستند، بلكه پيرمرداني هستند كه در يك تجارت رو به مرگ دستفروشي مي كنند، از اين رو انعام براي رانندگان اين موسايل حمل و نقل كمك بزرگي در زندگيشان محسوب مي‌شود.

تاكسي موتور سيكلت

تاكسي موتوري در ايستگاه اتوبوس چانگ فوئاك و ايستگاه اتوبوس آركيد موجود است. برخلاف سانگ‌تايو و توك‌توك، اين تاكسي‌هاي موتوري به دنبال مسافر نمي‌گردند. دسته دسته در ايستگاه اتوبوس جمع مي شوند.

كرايه تاكسي موتوري از 50 بات شروع مي شود و عمدتا از تاكسي و توك توك معمولي ارزان تر است.

غذاهاي تايلند شمالي

برخي از خوشمزه ترين غذاهاي تايلند از شمال اين كشور مي آيند.

غذاهاي شمال تايلند، كه به عنوان غذاي لانا نيز شناخته مي‌شوند، تحت تأثير غذاهاي

 • يوانان
 • شان
 • برمه

هستند و عمدتا طعم‌هايي شور و يا ترش دارند. در ادامه چند نمونه از معروف ترين غذاهاي اين كشور را برايتان جمع آوري كرده ايم:

نام فريك اونگ (فلفل قرمز) Naam Phrik Ong (chilli dip)

شمال تايلند به خاطر داشتن غذاهاي فلفلي خود معروف است.

 Naam phrik on.يكي از غذاهاي محبوب تايلند است كه از تركيب گوشت، گوجه فرنگي و افزودني هاي تايلندي شمالي مانند ميگو تخمير شده و دانه هاي سويا به همراه  با سبزيجات بخارپز و برنج چسبناك تايلندي سرو مي شود.

خائو سوئي (سوپ نودل كاري نارگيل خامه اي) Khao Soi (creamy coconut curry noodle soup)

خائو سوئي يك سوپ نودل كاري نارگيل است. اين غذاي لذيذ تايلندي معمولا با انواع مرغ، گوشت گاو، گوشت خوك يا گياهي تهيه و سرو مي شود.

اين غذا به وسيله كاري نارگيل و همراه با نودل هاي تخم مرغ ترد سرخ شده، ترشي خردل، موسير، ليموترش و فلفل دلمه اي سرخ شده در روغن تزئين مي شود. كائو سوئي يكي از غذاهاهاييت كه بايد در ليست مسافران شمال در تور تايلند قرار گيرد.

Sai Oua (سوسيس تايلندي شمالي)

Sai oua نوعي سوسيس تايلندي است، اين سوسيس با ادويه هاي خوشمزه و گوشت خوك با سبزي ليمو، برگ‌هاي ليموترش كافير، فلفل دلمه‌اي و گالنگال دم كرده طبخ مي شود.

(سالاد تند) Laab  

لااب يك سالاد به سبك شمال شرقي با گوشت يا قارچ و نعناع است كه منشا آن در شمال شرقي استان ايسان مي‌باشد. Laab در انواع مختلفي از جمله مرغ، گوشت خوك و قارچ تهيه مي شود. و مزه اي تند و آتشين دارد.

ميانگ خام Miang Kham

ميانگ خام غذايي عالي براي امتحان كردن طعم هاي شمالي تايلند است. اين ميان وعده كه با برگ پيچيده مي‌شود با طعم هاي شيرين، ترش، شور و گرم متناسب با ذائقه فرد تهيه و سرومي‌شود. مواد تشكيل دهنده معمولاً از موسير، فلفل، زنجبيل، بادام زميني، نارگيل و ليموترش تشكيل شده است كه در طعم عالي را نيز به همراه دارد.

نودل شمال تايلندي Khanom Jeen Nam Ngiao

نودل برنج تازه با آب گوجه فرنگي تند مخلوط شده از مواد تشكيل دهنده نودل شمال تايلند است. چاشني هاي لازم اين غذا شامل ليموترش، جوانه لوبيا، كلم ترشي و پوست گوشت خوك سرخ شده (كاپ مو) مي‌شود.

قيمت غذا در تايلند شمال

غذاهاي ارزان قيمت شمال تايلند شاما سوشي در حدود 150 بات ، سالاد ميگو 120 بات است و غذاهاي گوشتي همانند گوشت گريل شده و يا گوشت مرغ قيمتي در حدود 310 تا 390 بات قيمت دارد

غذاهاي فست فودي نيز قيمت حدودي 250 به بالا را شامل مي‌شوند.

منبع : طاهاگشت 

تا كنون نظري ثبت نشده است
امکان ارسال نظر برای مطلب فوق وجود ندارد