آرشیو مرداد ماه 1400

سرعت در عصر جديد حرف اول را ميزند

تاريخچه نمك حمام

۱۸ بازديد

نمك حمام يا نمك اپسوم، نام خود را از شهر اپسوم در انگليس گرفته است، همان جايي كه براي اولين‌بار كشف شد.

برخي تاريخچه استفاده از نمك حمام را به ساليان دورتري نسبت داده‌اند، يعني زماني كه سقراط “دانشمند بزرگ جهان” استفاده از نمك دريا را براي تسكين دردهاي بيماران مختلف خود به كار مي‌برد و آنها را داخل آب دريا مي‌برد تا شفا پيدا كنند.

در برخي از اسناد تاريخي نيز آمده است كه نمك حمام نخستين‌بار ۲۷۰ سال بعد از ميلاد مسيح در چين مورداستفاده قرار مي‌گرفت. از همه اين تاريخ‌ها مي‌توان دريافت استفاده از نمك حمام اين ماده معجزه‌گر به زمان‌هاي بسيار دوري مي‌رسد.

شكل ظاهري نمك حمام

نمك حمام ظاهري شبيه نمك خوراكي دارد و در آب گرم به‌راحتي حل مي‌شود، به همين دليل ممكن است آن را به‌عنوان “نمك طعام” نيز بشناسيد. درحالي‌كه به نظر مي‌رسد شبيه نمك خوراكي است، اما طعم آن كاملاً متفاوت است. طعم نمك اپسوم يا نمك حمام كاملاً تلخ و ناخوشايند است و دانه‌هاي آن از نمك طعام درشت‌تر مي‌باشد.

نمك حمام براي درمان بيماري‌هايي مانند يبوست، بي‌خوابي، استرس و…استفاده مي‌شود.

محققين بيشتر مزاياي نمك حمام (اپسوم) را به منيزيم آن مربوط مي‌دانند، ماده معدني كه بسياري از افراد به‌اندازه كافي از آن استفاده نمي‌كنند.

كمبود منيزيم معمولاً منجر به افزايش برخي از بيماري‌هاي قلبي، ورم و درد مفاصل، سكته، ناراحتي‌هاي گوارشي، پوكي‌استخوان، استرس و خستگي مزمن مي‌شود.

در بين صدها مزاياي استفاده از نمك حمام در زير به برخي از آنها اشاره كرده‌ايم:

كاهش درد و سفتي عضلات

درمان آرتروز

درمان مشكلات گردش خون

رفع سردرد

كاهش اضطراب و استرس

درمان بيماري‌هاي پوستي مانند اگزما

درمان پوست خشك و خارش‌دار